» صفحه اول » تابلو نقاشی خط » تابلو نقاشی خط مهر گردون کد 134


فروش ویژه

تابلو نقاشی خط مهر گردون کد 134

حس تعادل و آرامش را به وجود می‌آورد


1,500,000 تومان   1,250,000 تومان

کالا موجود است


آخرین تاریخ بروز رسانی  1398/11/12  1:14:46 PM

تابلو نقاشی خط مهر گردون کد 134 تابلو نقاشی خط مهر گردون تابلو نقاشی تابلو مهر گردون تابلو نقاشی خط تابلو مرتضی علیپور خرید تابلو نقاشی خرید اینترنتی تابلو نقاشی خرید آنلاین تابلو نقاشی قیمت تابلو نقاشی خط اثر استاد علیپور
عنوان تابلو مهر گردون
مشخصات کلی
نوع تکنیک اثر اکرولیک
ابعاد تابلو 60×90 و با قطر 5 سانتیمتر
قاب تابلو قاب از جنس پی وی سی
جنس مواد -
تاریخ خلق اثر 1398
نام صاحب اثر استاد مرتضی علیپور کوثری
تابلو نقاشی خط مهر گردون

نقاشی خط از دوره قاجار به طور جدی آغاز شد. خوشنویسان در این دوره خط را مینوشتند، بعد کپی و داخل آن را رنگ آمیزی می‌کردند یا در آنها گل یا بوته می انداختند. در حقیقت نقاشی خط اولیه کتیبه نویسی  و از اولین پیشروان استفاده از نقاشی خط در دوره معاصر رضا مافی بود. ایشان با توجه به امکانات خط نستعلیق و شکسته نستعلیق و سیاه مشق های به جامانده توانست روشنگر مسیر باشد. ایشان با نوشتن بر زمینه ها از جنس و رنگ‌های متنوع نقش و نقاشی را در فضاهای واحد با خوشنویسی مطرح کرد و به اصطلاح نقاشی خط را پایه گذای کرد.

در این اثر با استفاده از رنگ‌های تیره و روشن حس تعادل و آرامش را به ارمغان اورده است. رنگ ها به وسیله کاردک کوچکی بر روی بوم نقش بسته اند و با قلم خوشنویسی حروف و فرم های گرافیکی را اجرا نموده است. با رنگ تیره تاریکی را روی بوم نشان داده که در کنار روز شب هم دیده شود و با این کار زیبایی روزها بیشتر خود را نشان می‌دهد و با رنگ قرمز برای روز و شب ها شور و شادی را به ارمغان اورده است. 

نام این اثر را هنرمند گرامی استاد مرتضی علیپور مهر گردون نامیده که مصداق این شعر زیباست از حافظ شیرازی است:

 ده روز مهر گردون اضافه است و افسون - در حلقه گل و مل خوش خواند دوش بلبل – آسایش دو گیتی تفسیر این دو حرف ست – در کوی نیکنامی ما را گذر ندادند.

ویژگی‌های این اثر

ابعاد این تابلو روی بوم 60×90 و قطر آن 5سانتیمتر است و قاب شده از جنس (پی وی سی) و قابل تعویض است. به گفته هنرمند به دلیل استفاده از فیکساتور این اماکن فراهم آمده است که بتوان تابلو را شستشو و پاک کنید.

تمامی آثار استاد مرتضی علیپور دارای امضاء و اورجینال است و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
text

Write Your Review