رونمایی از پرچمدارهای گوشی آیفون در 2020

کالاورد نویسنده : کالاورد   1398/09/10  -   لینک منبع

رونمایی از پرچمدارهای گوشی آیفون در 2020

تاکنون اخبار مختلفی از گوشی‌های هوشمند آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس منتشر شده است. براساس آخرین اخبار، به‌نظر می‌رسد این دو گوشی هوشمند جدید اپل، سپتامبر ۲۰۲۰ (شهریور ۱۳۹۹) به بازار عرضه شوند. باتوجه‌به یادداشت‌های به‌اشتراک گذاشته‌شده‌ی Blayne Curtis، یکی از تحلیلگران Barclays و همکارانش، انتظار می‌رود گوشی‌های جدید کوپرتینونشین‌ها به ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم مجهز باشند.
هر دو گوشی هوشمند آیفون ۱۲ پرو و آیفون ۱۲ پرو مکس با دوربین سه‌بعدی در پنل پشتی و قابلیت پشتیبانی از 5G معرفی خواهند شد.
ناگفته نماند آخرین اخبار حاکی از آن است که تولید آیفون SE 2 نیز از فوریه (اسفند) آغاز خواهد شد. آیفون اس ای ۲ ازنظر طراحی ظاهری شباهت زیادی به آیفون ۸ دارد و از نمایشگر ۴.۷  اینچی، Touch ID، تراشه‌ی A13 و حافظه‌ی رم سه گیگابایتی بهره می‌برد. اواسط مهر گفته شده بود آیفون SE 2 اوایل ۲۰۲۰ با تراشه A13 معرفی می‌شود؛ ازاین‌رو به‌نظر می‌رسد آیفون SE جدید بهار ۲۰۲۰ به بازار عرضه شود. 
 
آیفون 11 به پنل نمایش از نوع LCD مجهز شده‌است اما گزارش‌ها حاکی از آن است که هر سه آیفون 12 سال آینده از پنل نمایش اولد بهره می‌گیرند. اگر این پیش بینیها درست باشد،  کمپانی اپل آیفون 12 را در پنل جلو تقریبا مشابه با آیفون 11 پرو توسعه می‌دهد. بدین ترتیب هواداران آیفون تصور می‌کنند که طراحی جدیدی به آن‌ها ارائه شده است و اپل هم قادر خواهد بود مدل‌های سطح بالا و پرچمدار آینده خود را به خوبی از مدل ارزان قیمت آیفون 12 متمایز سازد.
علاوه بر این موارد، انتظار می‌رود که بهبودهای چشمگیری در دوربین اصلی گوشی آیفون 12 در سال آینده اعمال می شود. که اپل آیفون 2020 را به دوربین اصلی با لنزهای سه گانه و تقریبا مشابه دوربین پرچمداران امسال خود مجهز می‌کند اما همچنین ممکن است بخشی از حسگرهای آن مستقیما از آیفون 12 پرو و پرو مکس سال آینده قرض گرفته شود. البته شاید هم اپل تصمیم بگیرد برخی امکانات پیشرفته مانند پشتیبانی از لرزشگیر اپتیکال تصویر برای لنز فوق عریض را برای مدل‌های پرچمدار خود نگه دارد.