شرایط گارانتی


شرایط گارانتی

شرايط گارانتی:
مشتری گرامی خواهشمند است پیش از خرید دستگاه، تمام شرایط گارانتی را مطالعه فرمائید.
دستگاه مطابق با مدل و شماره سریال و مدت زمان مندرج بر روی کارت گارانتی یا پایگاه اطلاعات شرکت یا هلوگرام بر اساس ضوابط استاندارد کارخانه سازنده مشمول گارانتی می باشد.

موارد ابطال گارانتی عبارت است از:
1-پایان یافتن مدت زمان گارانتی، باز شدن بدنه دستگاه  و اقدام به تعمیر توسط افرادی به غیر از کارشناسان کالاورد.
2-مخدوش شدن سریال یا عدم  رویت سریال دستگاه و سریال کارت گارانتی و لیبل گارانتی.
3-عیوب ناشی از تماس یا قرارگرفتن در مجاورت مایعات، حرارت بالا، سرمای شديد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک زیاد و به‌طور کلی آسيب‌های ناشی از عدم رعايت شرایط صحيح نگهداری.و  ایرادات ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن.و هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خم شدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی، سوختگی، تغییر رنگ و غیره که با چشم قابل مشاهده باشد. و هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر نوسانات برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب و غیره که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشكالات ناشی از تولید کارخانه باشد.و آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس، ناشی از ضربه، گرد و خاک زیاد و يا استفاده از مواد شوینده.
4-خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی. و عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی  USB ،HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن. و خرابی درایو نوری دستگاه به دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی كه قطعات داخلی درايو آسیب ببينند.واتصال دستگاه های جانبی معیوب.
5-ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده  از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌های كامپيوتری.  
6-هرگونه ایراد ظاهری و خرابی و شکستگی شامل گارانتی نمی باشد و گارانتی باطل می گردد.

توضیحات ضرروی:
1-در بعضی از موارد ارائه کارت گارانتی جهت استفاده از خدمات گارانتی الزامی می باشد.
2-خدمات گارانتی مشمول آن دسته از ایراداتی که درخط تولید کارخانه می باشد را پوشش می دهد و لاغیر.
3-به ‌منظور حفظ اطلاعات دستگاه، لازم است مشتری از اطلاعات ارزشمند خود یک نسخه پشتيبان تهيه كند. همچنین با توجه به اینکه حافظه جانبی دستگاه(هارد) ممکن است تعویض و یا فرمت شود، شرکت تعهدی برای حفظ اطلاعات، سیستم عامل و سایر نرم‌افزارهای اصل و یا غیر اصل موجود روی دستگاه ندارد.
4-مسئوليت حمل و نقل كالا به مركز خدمات پس از فروش به‌عهده مشتری است.
5-تشخیص گارانتی و یا خارج از گارانتی بودن کالا بعهده کارشناسان شرکت خواهد بود.
6-گارانتی و خدمات پس از فروش اجناس گارانتی دار به عهده شرکت پشتیبانی کنند می باشد و فروشگاه کالاورد مسئولیتی ندارد. 

گارانتی ویژه موبایل
مشتریان محترم مجموعه کالاورد می‌توانند گوشی‌های موبایل ارائه شده در کالاورد را در دو حالت «با گارانتی» و «بدون گارانتی» تهیه نمایند.
مجموعه کالاورد خود نیز به صورت مستقل و قانونی می تواند کلیه موبایل‌های موجود در بازار را گارانتی نماید. البته انتخاب گارانتی موبایل بر عهده مشتریان خواهد بود. همگی موبایل‌های‌ گارانتی‌ شده توسط «مجموعه گارانتی کالاورد» تا یک سال پشتیبانی و تضمین خواهند شد.
برتری های گارانتی کالاورد در مقایسه با دیگر گارانتی‌ها:
1. پرداخت هزینه کمتر برای یک سال گارانتی.
2. پیگیری مراحل به مراتب سریع‌تر به دلیل وجود اطلاعات خریدار و دستگاه در آرشیو کالاورد.
3. امکان ارسال دستگاه بعد از تعمیر بدون مراجعه حضوری.
4. ارائه کارت معتبر گارانتی همراه با دستگاه در زمان خرید.
5. عدم نیاز به فعال سازی و اعتبار سنجی هزینه‌بر و وقت‌گیر.

قابل ذکر است که این گارانتی با توجه به مدل گوشی موبایل، مبلغ متفاوتی را به قیمت نهایی گوشی موبایل خریداری شده اضافه می‌کند و برای خرید موبایل مورد نظر با گارانتی یک ساله کالاورد، فقط کافیست در حین خرید موضوع را به یکی از کارشناسان ما اطلاع دهید.
 


برای دریافت فایل اینجا کلیک کنید